blog

SOĞUK ALGINLIĞINA KARŞI DOĞAL SAVUNMA!

Kışlarının ortasındayız, ister istemez soğuk havalar bizi üşütmeye yetiyor.  Grip, soğuk algınlığı gibi kış dönemi bastıran hastalıklardan korunmak için güçlü bir bağışıklık sistememizin olması şart. 

Peki bizi bu menfur hastalıklardan koruyacak önlemler nedir? 

Kalp ve damar hastalıklarına karşı faydası herkes tarafından bilinen kuruyemişle, yardımımıza burada da yeşiyor.  Evet doğru duydunuz, kuruyemiş yiyerek muhtemel soğuk algınlıklarından ve gripten korunmak mümkün!

Bu nasıl olur derseniz, gelin açıklayalım. 

Uzmanlar güçlü bağışıklık sistemi için dengeli ve sağlıklı beslenmenin faydalarından bahsediyorlar.  Yapılan araştırmalar sonucunda ise kuruyemişlerin içerisinde ki E vitaminin kış dönemi rastlanan hastaıklara karşı doğak savunma kalkanı olarak görev yaptığını ispatlanmıştır. 

Peki hangi kuruyemişler E vitamini konusunda zengindir?

  • Badem
  • Fındık
  • Ceviz
  • Ay çekirdeği

Dipnot olarak kuruyemişlerin içerisinde olan selenyum, çinko, yüksek protein bağışıklık sistemini güçlenmesine ve enfeksiyona yakalanma riskini azaltmaktadır. 

Paketli kuruyemiş üreten Özstar Kuruyemiş makinaları, tüketicinin sağlıklı ve pratik kuruyemiş ihtiyacına yönelik üretim yaparak sektörün öncü kuruluşlarından biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir.