blog

KURUYEMİŞ TÜKETMEK GÜÇ VERİR!

aKuruyemiş; yaz kış yenilebilinen mevsimi olmayan bir lezzettir. Her zaman tüketilebilen atıştırmalıklardan birisi olarak hem sağlığa hem de beden gücüne iyi geliyor.  Her ne kadar bizim için öncelik sağlık olsa da güçlü bir bedene sahip olmak, aynı zaman da iyi bir ruh halinde olmamızı da sağlar.

Kuruyemiş tüketimi bağışıklık sistemini güçlendirir, unutkanlığa önlediği ise bilimsel araştırmaların sonucunda kanıtlanmıştır.  Açlık hissine karşı lezzetli ve pratik bir çözüm olan kuruyemişleri özellikle cebimizden eksik etmemeliyiz. 

 Sağlıklı atıştırmalıklar olarak karşımıza çıkan kuruyemişler, eski zamanların sohbet aperatifi, özel kutlamaların olmazsa olmazıdır. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi, aşırıya kaçılan tüketim de fazla kalori alımına sebebiyet vererek kilo problemlerinin yaşanmasına neden olabilir.  Beslenme uzmanlarının da tavsiye ettiği gibi günde bir avuç kuruyemiş tüketimi enerjimizi arttırarak, düşük motivasyonumuza ilaç niyetinde gelecektir. 

Özstar Kuruyemiş Makinalarında üretilen ve besin değerleri korunan kuruyemişleri kendi sağlığınız ve çocuklarınızın kemik gelişimi için tüketmeyi unutmayın. Bir avuç kuru yemiş, her derde devadır!